Лестър записа много важна победа в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. "Лисиците" се наложиха у дома над Саутхямптън с 2:0.

По този начин, тимът на Брендън Роджърс зае второто място.

Попаденията в днешната среща на "Кинг Пауър Стейдиъм" станаха дело на Джеймс Медисън и Харви Барнс.

През първата част, "лисиците" контролираха мача. В 37-ата минута, Юри Тилеманс пусна хитър пас към Джеймс Медисън, който влезе в наказателното поле и прати премерен удар в горния десен ъгъл зад гърба на вратаря за 1:0.

В началото на втората част, гостите имаха добра възможност след като Стюарт Армстронг насочи топката към десния ъгъл, но Каспър Шмайхел успя да спаси брилянтно в последния момент.

Челси победи, но не убеди

"Сините" се наложиха над Фулъм

В добавеното време на срещата, Юри Тилеманс се озова в свободно пространство с топката в крака след светкавична контраатака. Той погледна и плъзна към Харви Барнс, който хладнокръвно я промуши покрай вратаря отблизо за 2:0.

След този мач, Лестър е на 2-ото място с 35 точки. "Светците" пък са на 8-ата позиция с 29 пункта.