Уулвс прекъсна серията си от две поредни загуби във Висшата лига, след като разби с 3:0 у дома Евертън. Двубоят бе от 35-ия кръг.

Точни за "вълците" бяха Раул Хименес(45+2-дузпа), Леандър Дендонкер (46) и Диого Жота (74).

Така Уулвс събра 55 точки и измести Шефилд Юн от шестото място във временното класиране. "Карамелите" са 11-и с 45 точки.

В края на първата част Поденсе направи за смях двама защитници на Евертън, след което бе фаулиран от Люка Дин в наказателното поле. Хименес превърна отсъдената дузпа в гол.

В началото на второто полувреме "вълците" удариха за втори път. Педро Нето центрира от пряк свободен удар, а Дендонкер с глава отклони топката във вратата за 2:0.

Крайният резултат оформи Жота. Португалецът получи дълъг извеждащ пас от Рубен Невеш и с удар в близкия ъгъл направи Пикфорд безпомощен за трети път.