Отборът на Уотфорд записа категорична победа с 5:1 над Кардиф в тазвечершната среща от 27-ия кръг във Висшата лига.

Резултатът беше открит още в 18-ата минута от Деулофеу, който получи много хубаво подаване от Трой Дийни, и от границата на наказателното поел шутира към долния ляв ъгъл за 1:0. В 62-ата, отново Деулофеу премина през защитата на съперника и остана сам срещу вратаря, като не сгреши за 2:0.

Снимка 408377

Източник: Twitter

Само три минути по-късно, Жерар оформи своя хеттрик, разписвайки се за 3:0. В 73-ата, Деулофеу изведе на хубава позиция Трой Дийни и той покачи на 4:0.

В 81-ата минута, Сол Бамба успя да реализира почетно попадение за своя отбор, а в добавеното време, Трой Дийни отбеляза за 5:1, с което оформи и крайния резултат.

След тази изразителна победа, Уотфорд събра актив от 40 точки на седмата позиция, докато Кардиф е 17-ти с 25.

Снимка 408375

В другата среща, Уест Хем записа победа с 3:1 над Фулъм.

Резултатът беше открит още в третата минута от Райън Бабел, който достигна до много хубав пас в наказателното поле и веднага изпрати топката към вратата - 1:0. В 29-ата, Чичарито изравни - 1:1, а в 40-ата, Диоп покачи на 2:1 за "чуковете".

В добавеното време, Марко Арнаутович центрира към наказателното поле, където Антонио засече и се разписа за крайното 3:1.

След тази победа, Уест Хем събра актив от 36 точки на деветата позиция, докато Фулъм е 19-ти със 17.