Отборът на Съндърланд записа „златна страница" в своята клубна история. „Черните котки" се добраха до първи финал за Capital One Cup  , елиминирайки Манчестър Юнайтед  след изключителна драма, която бе решена от изпълнението на дузпи. Така възпитаниците на Гус Пойет се добраха до заветния мач на митичния „Уембли", където техен съперник ще бъде Ман Сити, който на полуфиналите се разправи с Уест Хям, мачкайки „чуковете" с общ резултат 9:0.

Редовното време на днешния двубой завърши с резултат 1:0 за Юнайтед, след като Джони Евънс се бе разписал в 37-ата минута. В продълженията, домакините пропиляха няколко изгодни положения да решат всичко и логично бяха наказани в 119-ата минута след гол на Брадсли, който бе факт не и без безумната грешка на Де Хеа.  Шампионите на Англия обаче доказаха, че са майстори на късните попадения, бележейки чрез Чичарито в 120-ата минута, което докара срещата до изпълнение на дузпи.

При тях, възпитаниците на Дейвид Мойс се представиха повече от плачевно, пропускайки 4 от 5 възмножни. Всичко приключи с пропуснатата дузпа от Рафаел, който прати Съндърланд на финал за Capital One Cup.

Днешният реванш бе „на живот и смърт" за момчетата на Дейвид Мойс, които търсеха задължителна победа, която да ги изпрати до финалния двубой срещу Ман Сити. Трофеят в Capital One Cup се явяваше и един от малкото през този сезон, които можеха да бъдат спечелени от играчите в „червено".

Дейвид Мойс отново не можеше да разчита на контузените Ван Перси и Руни, като към тях се присъедини и наказаният от мача с Челси-Неманя Видич. Гостите от Съндърланд пък излизаха пределно мотивирани да повторят отличния си мач в първата среща, като Гус Пойет залагаше на офанзивна схема с нападателите Фабио Борини и Стийв Флетчър.

Напълно очаквано, отборът на Юнайтед започна срещата далеч по-мобилизирано. „Червените дяволи" владееха топката в дълги периоди от време, но първата опасност бе пред тяхната врата. Десет минути след началото на мача, Фабио Борини бе изведен между Евънс и Смолинг, като отправи незабавен изстрел от далечно разстояние. Топката мина опасно близо над горната греда на Де Хеа.

Дани Уелбек опита да изведе своите напред в 30-ата минута, след като получи пас на границата на наказателното поле, но техничният му изстрел в далечния ъгъл излезе високо в аут. За пореден път, двубоят на Юнайтед бе изгледан и от бившия мениджър Сър Алекс Фъргюсън.

Домакините бяха близо до гол в 36-ата минута, след като Дарън Флетчър удари гредата, а при добавката Уелбек пропусна да отбележи, стреляйки право във Вито Маноне.

Съдбата обаче се усмихна на шампионите, като последвалият корнер им донесе така жадуваното попадение. Дани Уелбек отклони центрираната топка, за да попадне в непокрития Еванс, който отблизо направи 1:0.

До края на полувремето, отборът на Съндърланд имаше чудесната възможност да отбележи, ала удар с глава на Уес Браун бе изчистен от Бютнер малко пред голлинията на Де Хеа.

Аднан Янужай бе най-дейният играч на Юнайтед през втората част. Белгиецът на няколко пъти пробва изстрел по посока вратата на Маноне, но така и не успя да реализира. Постепенно, отборът на Съндърлан започна да гледа все по-смело в предни позиции, като Адам Джонсън се оказа на много добра стрелкова позиция, шутът му срещна тялото на Бютнер. Малко след това пък Алонсо изправи на нокти феновете на Юнайтед, след като изстрелът му за малко не порази мрежата на Де Хеа.

Крис Смолинг можеше да спаси съотборниците си от продължения минута преди края. Бранителят надскочи всички при един ъглов удар, ала Вито Маноне бе на мястото си и улови сигурно.

Двубоят влзе в продължения поради странния правилник на ФА, който гласи че головете на чужд терен се зачитат едва, ако се стигне до допълнителни две части от по 15 минути. В тях, отборът на Юнайтед отново имаше превъзходство, като Янужай не успя да отбележи, а Чичарито пропусна сам срещу Вито Маноне.

Цял „Олд Трафорд" изтръпна в 117-ата минута, когато гостите организираха хубава атака, но прострелното центриране на Фил Брадсли така и не намери съотборник в наказателното поле пред Де Хеа.

От тук насетне започнаха и драматичните минути в този феноменален двубой. Отчаяна атака на Съндърланд завърши с един безопасен удар на Фил Брадсли, който обаче бе отразен по много левашки начин Де Хеа и сензационно се озова в мрежата на Юнайтед. Попадението хвърли в делириум „черните котки", които започнаха да празнуват на вражеска територия.

Юнайте обаче за пореден път доказа, че е майстор на попаденията в последната секунда. Буквално в следващата атака, Аднан Янужай проби по крилото и пусна към Хавиер Ернандес, който от непосредствена близост вкара за инфарктното 2:1, което определи тази велика среща да бъде решена след изпълнението на дузпи.

Наказателните удари пък се развиха по повече от драматичен начин. Същинският кошмар за Юнайтед настъпи по време на тяхното изпълнение, тъй като домакините вкараха едва една от общо пет. Последният пирон в ковчега на шампионите заби Рафаел, който не успя да преодолее Вито Маноне и така класира съперниците си на първи финал за трофей в тяхната история.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД-СЪНДЪРЛАНД 5:6 след дузпи

1:0 Евънс (37'), 1:1 Бардсли (119'), 2:1 Чичарито (120')

ПРИ ДУЗПИТЕ: Гарднър (С)-пропуска, Уелбек (МЮ)-пропуска, Флетчър (С)-пропуска, Флетчър (МЮ) 5:4, Алонсо (С)-5:5, Янужай (МЮ)-пропуска, Ки (С)-5:6, Джоунс (МЮ)-пропуска, Джонсън (МЮ)-пропуска, Рафаел (С)-пропуска

СТАДИОН: „Олд Трафорд"

СЪДИЯ: Лий Мейсън

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рафаел, Смолинг, Бютнер, Еванс, Янужай, Карик, Флетчър, Кагава, Ернандес, Уелбек (резерви: Линдегард, Евра, Джоунс, Гигс, Йънг, Клевърли, Валенсия)

СЪНДЪРЛАНД: Маноне, Бардсли, Браун, О'Шей, Алонсо, Ки, Кетърмол, Колбек, Джонсън, Флетчър, Борини (резерви: Устари, Ларсон, Гарднър, Челустка, Алтидор, Джакерини, Верджини)