Челси пропусна отлична възможност да измести Лестър от третото място в Премиър лийг. Селекцията на Франк Лампард загуби с 2:3 гостуването си на Уест Хям и по този начин завърза максимално битката за Топ 4. Над две точки зад "сините" са Манчестър Юнайтед и Уулвърхямптън, който в оставащите кръгове ще направят всичко по силите си, за да объркат плановете на своите конкуренти.

Гол на домакините беше отменен поради засада в 34-ата минута, като чехът Сучек бе разочарован след решението на ВАР. Три минути преди паузата Челси откри резултата, след като Вилиан беше точен от дузпа.

Арсенал отнесе Норич

Обамеянг с два гола за успеха на "топчиите"

Плановете на селекцията на Лампард обаче се обърнаха надолу с главата, след като малко след това Сучек вече реализира редовен гол за 1:1.

"Сините" го закъсаха още повече след паузата, когато Антонио попадна в прегръдките на своите колеги, правейки пълен обрат. Надежди, че този мач може да завърши по подобаващ начин за гостите даде Вилиан в 72-ата. Националът на Бразилия сътвори нещо много красиво, след като матира Фабиански след прекрасен изстрел от фаул.

Търсейки победата обаче, "сините" намериха загубата. В 89-ата минута Челси се бе оголил сериозно в отбрана. Това позволи за осъществяването на бърза контраатака за Уест Хям, която бе завършена по подобаващ начин от украинската звезда Андрий Ярмоленко.