Уест Хям стигна до пълен обрат срещу Саутхемптън и спечели с 2:1 двубоя между двата тима от 19-ия кръг във Висшата лига. „Светците" откриха с в 13-ата минута, след като Дженкинсън прати топката в собствената си мрежа след прострелно центриране отляво.

Гостите запазиха аванса си до края на първата част, но след почивката „чуковете" успяха да стигнат до пълен обрат за 10 минути.  В 69-ата Антонио проби отляво и навлезе в наказателното поле, където обаче загуби равновесие и падна. При опит да избие, бранител ритна топката в тялото на падналия футболист на Уест Хем, при което кълбото прехвърли Стекеленбург и равенството бе възстановено.

Десет минути по-късно Антонио засече с глава центриране отдясно и разтресе напречната греда на Саутхемптън, но кълбото не влезе в мрежата на гостите. При добавката обаче Анди Керъл бе точен и изведе своя тим напред в резултата, който остана непроменен до края на редовното време.

УЕСТ ХЯМ-САУТХЯМПТЪН 2:1

0:1 Дженкинсън-автогол (13'), 1:1 Антонио (69'), 2:1 Керъл (79')