Уест Хем записа важна победа в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. "Чуковете" се наложиха като гост на Кристъл Палас с 3:2.

По този начин играчите на Дейвид Мойс заеха 4-ото място в класирането с 35 точки. Палас пък са на 13-ата позиция с 23 пункта.

Срещата започна вихрено за домакините. В 3-ата минута, Уилфред Заха овладя с чудесно първо докосване убийствен пас на границата на пеналтерията и завъртя топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Променят правилата за засада във Висшата лига

Вижте защо

Шест минути по-късно, Микейл Антонио прати топката на главата на Томаш Соучек, който не сгреши отблизо и я насочи в левия ъгъл за 1:1.

В 25-ата минута "чуковете" направиха обрата пълен. Томаш Соучек скочи високо, за да получи топката след свободния удар, и преодоля вратаря с превъзходен удар за 1:2. Ситуацията бе разгледана от ВАР заради съмнения за засада, но попадението бе зачетено. В 65-ата минута Уест Хем направи 1:3 след като Крейг Доусън засече подаването от ъглов удар и вкара попадение.

В добавеното време, Миши Бачуаи беше изведен от Джордан Аю и вкара за крайното 2:3.