Подобно на славната история от преди години, когато УБА сътвори "невъзможното спасение", "дроздовете" отново поемат уверен курс нагоре. След 5:2 срещу Челси преди седмица, възпитаниците на Сам Алърдайс постигнаха нова изразителна победа - 3:0 срещу Саутхямптън.

Въпреки това, Уест Бром остава на предпоследно място с 24 пункта седем кръг преди края на сезона и на осем точки дистанция от 17-ия Нюкасъл.

Арсенал нанесе 25-а загуба на Шефилд Юнайтед и се изравни с Лийдс

Голове на Лаказет и Мартинели решиха всичко в мача

Още в петата минута Диане откри резултата за домакините, но радостта им беше кратка, тъй като голът бе отменен поради засада след намесата на ВАР.

Все пак логичното се случи в 32-ата минута, когато Матеус Перейра се разписа от дузпа. 180 секунди по-късно топката светкавично стигна от Диане до Мат Филипс, който сам срещу Форстър не сгреши за 2:0.

Крайното 3:0 беше оформено от уелския национал Калъм Робинсън. Един от най-актуалните турски футболисти Окай Йокшулу пусна разсичащ пас измежду отбраната на "светците", осигурявайки отлична възможност за своя централен нападател.

Уест Хем победи Лестър с 3:2