Тотнъм инкасира първо поражение за сезона в Премиър лийг. Това се случи в едва третия кръг на шампионата, като селекцията на Маурисио Почетино изненадващо загуби домакинството си на Нюкасъл с 0:1. "Шпорите" бяха пречупени в средата на първата част, когато единственото попадение в мача реализира новият нападател на "джордитата" - Жоелинтон.

Нюкасъл беше отборът, който отправи първото голямо предизвикателство в този мач. Шон Лонгстаф намери пространство за изстрел и затрудни максимално Юго Лорис, който трябваше да изпъква с решително спасяване.

Манчестър Сити победи Борнемут с 3:1

Сити с безпроблемна победа срещу Борнемут, Кун с нови два гола на сметката си

Двубоят премина като по предварителен сценарий за "небесносините"

Устремът на "джордитата" все пак беше възнаграден и резултатът беше открит в 27-ата минута. Кристиан Атсу намери по фантастичен начин Жоелинтон. Новият бразилски нападател на Нюкасъл запази контрол над ситуацията и без никакви скрупули подчини стража на Тотнъм.

Снимка 439943

Източник: EPA/БГНЕС

До почивката Тотнъм можеше и да възстанови паритета, но Сон трябваше да бъде разочарован от фантастична намеса на Дубравка.

След паузата Маурисио Почетино направи две офанзивни смени, пускайки в игра Ло Селсо и Ериксен. В 78-ата минута домакините пожелаха дузпа, след като Хари Кейн беше съборен в наказателното поле. Реферът Майк Дийн прибегна до използването на ВАР, но така и не пожела да посочи бялата точка.

Манчестър Юнайтед загуби от Кристъл Палас с 1:2

Палас шокира Юнайтед, историческа победа за гостите на "Олд Трафорд"

Домакините бяха фаворити днес, но...

Девет минути преди края Лукас Моура отново можеше да се превърне в герой за "шпорите". Този път обаче бразилецът стреля само на милиметри над горната греда.

До края Тотнъм направи всичко възможно, за да стигне поне до равенството. Бленуван гол така и не бе отбелязан, което нанесе първа загуба на считания за фаворит тим през този сезон. Нюкасъл пък беше на другия полюс на емоциите, тъй като за сефте се поздрави с успех под ръководството на Стийв Брус.

Ливърпул разгроми Арсенал с 3:1

Салах нокаутира Арсенал с два гола, класен Ливърпул триумфира на "Анфийлд"