Тотнъм постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Фулъм. Автогол на Тосин Адарабийо донесе успеха на "шпорите", които прекъснаха серия от пет поредни мача без загуба за "котиджърс".

Първата част бе сравнително равностойна, но гостите атакуваха повече. Тотнъм поведе в 19-ата минута, когато Деле Али си помисли, че е отбелязал първия си гол в първенството през този сезон, след като комбинира със Сон, който впоследствие центрира към него. Халфът засече, топката се отклони в крака на Адарабиойо и влезе във вратата. Първоначално попадението бе записано на името на Али, но след това бе отчетено като автогол на играча на Фулъм.

Снимка 521481

В 36-ата минута Кейн имаше претенции за дузпа след съприкосновение с Аина, такава обаче не бе отсъдена.

След почивката Фулъм владееше инициативата и търсеше гола, а Тотнъм се прибра в защита. В 52-рата минута Лорис направи изключително спасяване след удар с глава на Андерсен. След корнера стражът на гостите отново се намеси след изстрел с глава на Адарабийо.

В 62-рата минута Маджа прати топката във вратата на Лорис, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради това, че кълбото докосна ръката на Лемина преди това.

В 82-ата минута Кейн се озова на добра позиция, но Ареола спаси.

Тотнъм победи Бърнли с 4:0 във Висшата лига