Лондонският Тотнъм се измъчи максимално, но все пак надви с  1:0 борещият се за своето спасение тим на Бърнли. "Шпорите" имаха превъзходство по време на целия двубой, но така и не намериха пролука към мрежата на перфектния тази вечер Джо Харт.

Големите грешници в състава на Маурисио Почетино бяха Лукас и Ерик Ламела, които в решителните мигове така не съумяваха да отправят голов изстрел. Нещо повече, с малко късмет, Бърнли сензационно можеше и да поведе, но на два пъти обаче Ашли Барнс стреля над горната греда.

Снимка 395560

Източник: EPA/БГНЕС

Така в ролята на спасител влезе датската звезда Кристиан Ериксен Той се разписа в 91-ата минута, когато получи отличен пас от Кейн и този път матира съперниковия страж.

С победата Тотнъм събра 39 точки, доближавайки се на само пет дистанция от лидера Ман Сити.

Кристъл Палас пое глътка свеж въздух в борбата си за спасение, след като постигна важен успех у дома срещу Лестър. Тимът на Рой Ходжсън надхитри "лисиците" с 1:0, а в герой за "орлите" се превърна техният капитан Лука Миливойевич. Сръбският национал матира Каспер Шмайхел с безпощадна "бомба" от над 25 метра в 39-ата минута.

Снимка 395564

Нюкасъл се отдалечи на шест пункта от опасната зона. Хората на Рафа Бенитес си тръгнаха с трите пункта от визитата си на Хъдърсфийлд, което изстреля "джордитата" на 14-то място в таблицата. Единственият гол в мача беше отбелязан венецуелецът Соломон Рондон в средата на първата част, когато засече в мрежата успоредно подаване на Хави Манкийо.

Уотфорд и Уулвърхямптън се поздравиха с важни домакински победи. "Стършелите" сложиха край на негативна поредица от мачове без успех, след като макар и трудно, победиха Кардиф с 3:2. Хората на Хави Грасия помислиха, че двубоят им е бързо решен, след като за 68 минути вкараха три гола на гостите от Уелс. Те бяха дело на Деулофеу, Холебас и Домингош Киня. От своя страна Кардиф тръгна на отчаян спринт за точката, но силите на "сините птици" стигнаха само за две попадения чрез Хойлер и Рийд.

Манчестър Сити победи Евертън с 3:1

Манчестър Сити взе "карамеленото" си изпитание и измести Ливърпул от върха

"Гражданите" победиха Евертън с 3:1

Уулвърхямптън стабилизира позициите си в "златната среда" след победа над Борнемут с 2:0. "Вълците" захапаха "черешките" по веднъж за всяко полувреме. Точни за успеха им бяха Хименес и Иван Кавалейро.