Отборът на Тотнъм стартира по подобаващ начин новия сезон в Премиър лийг. Селекцията на Антонио Конте нагледно демонстрира защо е сред фаворитите за спечелването на трофея, надигравайки категорично Саутхамптън с 4:1.

Двубоят в английската столица обаче не започна според очакванията на мнозина. Гостите откриха резултата още в 12-ата минута, когато се разписа техният капитан Джеймс Уорд-Праус. Английският национал се оказа непокрит около дузпата и със страхотно воле превърна в гол подаването на Дженепо.

Тотнъм бързо отговори на предизвикателството и в 21-ата минута Райън Сасеньон изравни. Крилото се възползва от центриране на колегата му от другия фланг Деян Кулушевски и отблизо с глава не остави шанс на Гавин Базуну.

Снимка 583293

Десет по-късно пълният обрат на "Тотнъм Стейдиъм" вече беше факт. Сон центрира от фаул, а отбраната на светците не внимаваше достатъчно за включването на Ерик Дайър, който с глава продължи към мрежата на опонента.

Събитията на терена не се промениха след паузата, а "шпорите" само направиха победата си по-убедителна. В 60-ата минута Мохамед Салису си отбеляза автогол, а 180-секунди по-късно Кулушевски увенча страхотната си игра с гол за финалното 4:1. Нужно е да отбележим, че официален дебют за Тотнъм направи новото хърватско попълнение Иван Перишич, появил се на терена в 66-ата минута.

В следващия кръг на Тотнъм предстои градско дерби с Челси, докато Саутхамптън приема у дома Лийдс.