Тотнъм разби Ливърпул с 4:1 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига, игран на "Уембли". Хари Кейн се разписа на два пъти, а по един гол добавиха Хьон-Мин Сон и Деле Али. Почетното попадение за Ливърпул бе дело на Мохамед Салах.

Лондончани се изравниха на второто място във временното класиране с Манчестър Юнайтед, като и двата тима имат по 20 точки. Лидер е Манчестър Сити с 25 пункта. Ливърпул заема 9-о място с 25 точки.

Снимка 319238

Тотнъм излезе напред в резултата още в 4-ата минута. Трипиър изведе Харй Кейн зад отбраната. Нападателят преодоля Миньоле и насочи топката във вратата. В 12-ата минута Ловрен се размина с топката, която попадна в Кейн, който напредна и подаде на Сон в наказателното поле, а кореецът простреля стража на "червените" за 2:0.

Малко след това Сон отново можеше да вкара, но удари греда.

Хари Кейн: Оставам футболист на Тотнъм... засега

Кейн: Оставам футболист на Тотнъм... засега

"Няма причина да искам да се махна"

В 24-ата минута Мохамед Салах намали резултата. Кейн сгреши в центъра, Хендерсън намери египтянина, който стреля в далечния ъгъл и въпреки че не намери много добре топката, тя се удари в гредата и влезе във вратата на Лорис.

Снимка 319239

В 29-ата минута Сон пак пропусна, като се озова очи в очи с Миньоле, но не нанесе добър удар и белгиецът спаси. В продължението на първото полувреме Деле Али с удар от воле направи резултата 3:1.

Втората част започна с натиск на гостите, но Тотнъм стигна до четвърти гол. Трипиър центрира от фаул, Миньоле излезе да боксира топката, но я прати на крака на Вертонген. Фирмино изби удара на бранителя, но Кейн довкара топката във вратата за 4:1.