Отборът на Тотнъм се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Лигата. Въпреки експерименталния си състав, "шпорите" се наложиха с минималното 1:0 над Барнзли. Единственото попадение в мача отбеляза Деле Али в 65-ата минута след асистенция на Кийрън Трипиър.

Атаката на домакините днес бе водена от Фернандо Йоренте, който обаче нямаше късмета да се разпише и бе заменен малко след почивката от Н"Коду.

Стоук Сити пък напусна без време надпреварата, след като загуби с 0:2 гостуването си на Бристол Сити. "Грънчарите" явно съвсем бяха отписали турнира, тъй като не дадоха никакъв отпор на тима от Чемпиъншип. Точни за успеха на домакините бяха Диедхиу и Тейлър.

Снимка 313452

Кристъл Палас пък дочака победа от доста време насам, след като отстрани друг представител на Висшата лига - Хъдърсфийлд. Двубоят на "Селхърст Парк" завърши при резултат 1:0, а попадението с цена на осминафинал отбеляза Бакари Сако в 13-ата минута. Любопитно е да се отбележи, че срещата бе изгледана от едва 6,607 души.

Снимка 313453

Уест Хям не подцени домакинството си на затъващия в Чемпиъншип - Болтън и го победи с 3:0. Момчетата на Славен Билич демонстрираха нападателен и красив футбол, а трите гола в мрежата на "уондърърс" бяха най-малкото, с което се отърва бившият тим на Мартин Петров. Попаденията бяха дело на Анджело Огбона, Диафара Сако и Масуаку.

Лестър надви Ливърпул с 2:0 за Купата на Лигата