Отборът на Тотнъм не се отказва от амбицията си да преследва шампионската титла на Англия. Тази вечер "шпорите" постигнаха изключително ценен успех при визитата си на Кристъл Палас с 0:1. Триумфът ги приближи на само 4 точки от лидера Челси, който вчера не сбърка при домакинството си на Саутхямптън.

В герой за селекцията на Маурисио Почетино тази вечер се превърна датският национал Кристиан Ерискен, реализирал единственият гол на "Селхърст Парк" в 78-ата минута.

Челси отново на 7 точки пред Тотнъм, без шансове за "светците" на Моста

4:2 за лондончани на собствен терен

Още в първите минути Хари Кейн имаше шанс да отбележи, но ударът му от границата на наказателното поле бе спрян. Малко след това Ериксен намери нападателя, но топката излетя високо след бързо завъртане и шут.

Снимка 290675

Малко след половин час игра Ериксен стреля по земя, но ударът му бе блокиран от Сако. Малко след това пък шут на Андрос Тоунсенд излетя високо над Уго Лорис. След почивката Почетино подреди футболистите си в 4-4-2, пускайки Дайър и това раздвижи играта им. В 50-та минута Деле Али бе съборен в наказателното поле при корнер, но съдията реши да не отсъжда дузпа.

Десет минути след началото на втората част Мамаду Сако усука много сериозно коляното си и падна на терена. Наложи се медицинският екип да го изнесе на носилка, а първите впечатления за състоянието на защитника не са добри.

Арсенал победи Лестър след автогол на Роберт Хут

Нелеп автогол съхрани надеждите на Арсенал за Топ 4

"Топчиите" се справиха и с шампиона на Англия

Малко след час игра Кай Уокър центрира отдясно и намери Деле Али на далечната греда, но халфът не успя да насочи добре топката. Така се стигна до 78-та минута, когато Кристиан Ериксен стреля от над 20 метра и намери мрежата на Кристъл Палас, за да осигури трите точки за "шпорите".

Снимка 290674

До края на срещата Тотнъм можеше да вкара поне още един гол, но това не се случи. Минималната победа, обаче бе достатъчна да ги върне на четири точки зад Челси.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ТОТНЪМ 0:1

0:1 Ериксен (78")

СТАДИОН: "Селхърст Парк"

СЪДИЯ: Джон Мос

КРИСТЪЛ ПАЛАС: Хенеси, Сако, Кели, Уорд, Пънчън, МакАртър, Таунзенд, Миливойевич, Заха, Бентеке, Шлуп (резерви: Сперони, Ван Анхолт, Фламини, Кабай, Кембъл, Сако, Дилейни)

ТОТНЪМ: Лорис, Фертонген, Уокър, Алдервейрелд, Дейивс, Дембеле, Уаняма, Екиксен, Али, Дайър, Кейн (резерви: Лопес, Сон, Янсен, Н"Коду, Трипиър, Сисоко, Вимер)