Отборът на Тотнъм се класира за 5-ия кръг от турнира за ФА Къп.

Това стана възможно след успех на лондончани с категоричното 4:1, при визитата на единайсеторката на Колчестър.

На "Уестън Хоумс Къмюнити" точни за крайната победа на "шпорите" бяха Насер Шадли (разписал се на два пъти), Дайър и Керъл. Дейвис пък прати топката в собствената си мрежа малко преди края.

Гостите съвсем не спестиха сили и не си позволиха да подценят своя опонент, като излязоха в Есекс днес с най-доброто, с което разполагаха.

Акциите за столичани се редуваха една след друга, като към края на срещата опасните атаки за "белите" достигнаха показателния брой от над 60.

През първата част, след асистенция на Ламела, за 0:1 се разписа Насер Шадли, докато през вторите 45 минути Ерик Дайър, отново Шадли и Керъл бяха точни за гостуващия отбор.

Попадението на Дайър бе особено впечатляващо, като при скоростната контра на гостуващия тим, преминала през Бенталеб, а след това и успешно завършена от бранителя, отборът бе максимално ефективен и безгрешен.

Единствената лъжица катран за "шпорите" бе автоголът на Дейвис, дошъл 10 минути преди края, но това не помрачи успеха за тима от Лондон.

Така Тотнъм продължава в следващата фаза от надпреварата, където вече е грандът Манчестър Юнайтед.