Отборът на Тотнъм изигра нов драматичен двубой под ръководството на Жозе Моуриньо. "Шпорите" стигнаха до важен успех с 2:1 при гостуването си на Уулвърхямптън. Кулминацията на страхотния сблъсък настъпи в 91-ата минута, когато Ян Вертонген донесе трите точки след гол с глава.

Двубоят започна отлично за гостите, които съумяха да поведат в резултата след само осем минути на "Молиню". Лукас Моура реализира един от топ головете за сезона. Бразилецът навлезе мощно в полето на съперника, след което отправи мощен удар под гредата, останал неразгадаем ребус за стража Руи Патрисио.

Манчестър Юнайтед и Евертън завършиха наравно 1:1

Евертън си тръгна с точка от "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед завърши 1:1 срещу "карамелите"

До паузата Раул Хименес можеше да възстанови паритета, но в 27-ата минута не съумя да намери очертанията от изгодна голова ситуация.

Тотнъм беше съвсем близо до удвояването в 38-ата, когато Ерик Дайър съумя да отправи изстрел отблизо, който само намери лявата греда.

Борнемут попари Челси в Лондон с гол, отсъден след ВАР

Дан Гослинг вкара безценното попадение за гостите

В 66-ата минута хиксът беше факт. Адама Траоре шутира мощно от границата на наказателното поле, а мощният му шут измежду двама от бранителите на Тотнъм намери десния ъгъл на безпомощния в този миг Газанига.

Уест Хям спаси Пелгрини след победа в Саутхямптън

Себастиан Але вкара за успеха в 37-ата минута

Драмата настъпи в края, когато трите точки все пак отидоха за "шпорите". В големия герой за гостите се превърна белгиецът Ян Вертонген. Бранителят остана непокрит на точката дузпа и с глава реши всичко в тази среща.

В следващия кръг на Тотнъм предстои лондонско дерби с Челси, докато Уулвс гостуват на Норич.

УУЛВЪРХЯМПТЪН - ТОТНЪМ 1:2

0:1 Лукас (8"), 1:1 Траоре (67"), 1:2 Вертонген (90+1")