Добрите дни за Тотнъм продължават с пълна сила. Възходът на "шпорите" се потвърди с трети пореден успех във Висшата лига. Селекцията на Жозе Моуриньо излезе краен победител във второ последователно градско дерби, като днес в тяхна жертва се превърна Кристъл Палас. А триумфът беше красноречив - 4:1.

Манчестър Сити загуби с 0:2 дербито срещу Манчестър Юнайтед във Висшата лига

Безпогрешен Манчестър Юнайтед развенча мита за непобедимия Сити

Съживи ли се интригата за титлата в Англия?

Нов силен мач Хотспърс изигра Гарет Бейл, който блесна с две попадения. Същият брой добави и големият лидер на домакините - Хари Кейн. Почетният гол за "орлите" реализира Кристиан Бентеке.

Победата изкачи Тотнъм до шестото място във временното класиране с 45 точки. Кристъл Палас остава 13-ти с 34 пункта.

Снимка 521876

Източник: EPA/БГНЕС

Резултатът в мача бе открит в 25-ата минута. Грешка при изнасянето позволи на Лукас Моура да комбинира с Кейн. Нападателят намери на далечната греда Гарет Бейл, който реализира с лекота на празна врата.

Паритетът беше възстановен малко преди паузата. Отказалият се от националния отбор на Сърбия Лука Миливойевич центрира отлично за Кристиан Бентеке, който демонстрира силата на своята игра във въздуха и с глава направи 1:1.

Лестър временно пред Юнайтед във Висшата лига, късен обрат за "лисиците" срещу Брайтън

Победа с 2:1 за Брендън Роджърс и компания

Веднага след полувремето, Гарет Бейл отново попадна в прегръдките на своите колеги. Хари Кейн беше отлично позициониран на далечната греда, където с глава свали за уелсеца, направил без да се замисля 2:1.

След двете му голови паса, Хари Кейн заслужено бе възнаграден и с два гола на своята сметка. В 52-ата минута английският национал отбеляза гол красавец, след като отбеляза фамозно с изпълнение извън наказателното поле.

Честта да оформи крайното 4:1 отново имаше Хари, който този път вкара на празна врата след задължаваща го асистенция, дело на Сон.

Ливърпул - Фулъм 0:1

Кошмарът на Ливърпул продължава! Опашкарят Фулъм удари шампиона на "Анфийлд"

Нападателите на Юрген Клоп съвсем забравиха как се вкарва.

ТОТНЪМ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 4:1

1:0 Бейл (25"), 1:1 Бентеке (45"), 2:1 Бейл (49"), 3:1 Кейн (52"), 4:1 Кейн (76")