Отборът на Тотнъм записа много важна победа във Висшата лига, след като тази вечер се наложи с 2:1 над Фулъм в среща от 23-ия кръг от първенството.

Резултатът беше открит в 17-ата минута, когато Фернандо Йоренте си отбеляза злощастен автогол. Заместникът на Хари Кейн опита да изчисти топката след ъглов удар, но я изпрати в собствената си мрежа.

Това даде самочувствие на домакините и те организираха някои доста опасни атаки. Първо Андре Шюрле получи много хубав пас, овладя топката и я изпрати под напречната греда, но Уго Лорис се хвърли и изби кълбото. Малко след това, Александър Митрович успя да вкара топката в мрежата на "шпорите", но страничния рефер бе вдигнал своя флаг за засада и попадението бе отменено.

След подновяването на играта, гостите успяха да изравнят. Кристиан Ериксен центрира към наказателното поле, където добре позициониран бе Деле Али. Той засече топката с глава и я заби във вътрешната част на лявата греда - 1:1.

Секунди преди края на срещата, Уинкс донесе трите точки за "шпорите", разписвайки се за 2:1.

След тази драматична победа, Тотнъм събра актив от 51 точки, докато вторият в класирането Манчестър Сити има 56. Фулъм пък е 19-ти с 14.