Тотнъм унищожи Евертън с 4:0 на "Уембли" в мач от 23-ия кръг на Висшата лига, а за кой ли път прожекторите бяха насочени към Хари Кейн.

Нападателят реализира две попадения във вратата на "карамелите". Чрез тях острието се превърна в голмайстор №1 на Тотнъм във Висшата лига, след като вече има на сметката си 98 гола!

Най-резултатният футболист за 2017 година не успя да запише името си сред голмайсторите през първото полувреме, но това стори друг представил се много силно играч - Хюн-Мин Сон.

Южнокореецът вкара след малко повече от 25 минути игра, засичайки подаване пред вратата на съперника за 1:0 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

В рамките на по-малко от четвърт час Хари Кейн наниза две попадения!

В 47-ата минута английският национал се възползва от асистенция на Сон за 2:0, а малко по-късно и Дайър го намери пред вратарското поле за 3:0. До края на мача и Кристиян Ериксен записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:0

С успеха Тотнъм събра 44 точки и зае 5-ата позиция в класирането. Със същия актив са Челси и Ливърпул, като мърсисайдци имат мач по-малко.

Тотнъм - Евертън 4:0