Тотнъм победи Арсенал с класическото 3:0 в отложена среща от английската Висша лига, играна на стадион "Тотнъм Хотспър".

Хари Кейн (22', 37) даде началото на наказателната акция на "шпорите" в този мач, а лошите новини за "артилеристите" се удвоиха в 33-ата минута, когато Роб Холдинг получи червен картон. Малко по-късно таранът на Спърс отбеляза втория си гол в мача. Хюн-Мин Сон (47') пък оформи класиката в началото на второто полувреме.

Така Тотнъм (65) съкрати пасива си от Арсенал (66) на четвъртото място, а до края на сезона остават по два мача и на двата отбора. "Шпорите" приемат Бърнли и гостуват на Норич. "Артилерисите" пък гостуват на Нюкасъл и домакинстват на Евертън.

Официално: Астън Вила откупи Филипе Коутиньо

От "Ноу Камп" уточниха, че в договора са вкарали и клауза, че ще получат 50 процента от следващ трансфер