Отборът на Тотнъм записа изненадващо равенство 1:1 с Брайтън в тазвечершния мач от 35-ия кръг във Висшата лига.

Единственото попадение за гостите бе дело на Хари Кейн, докато за домакините се разписа Паскал Грос, който бе точен от дузпа.

Доста слабо първо полувреме изиграха "шпорите", като единственият им по-опасен удар към вратата на домакините дойде чак в 44-ата минута. Тогава Хьон-Мин Сон получи "златна" възможност, след като му се откри чудесен шанс да шутира към вратата, но стражът на Брайтън усети правилния ъгъл и не позволи топката да влети в мрежата.

Снимка 351242

Източник: Twitter

Второто полувреме започна с гол на Тотнъм, дело на Хари Кейн. Нападателят получи хубав пас, който доста разпокъса защитата на домакините и веднага намери средата на вратата, която бе опразнена за 1:0.

Щастието на "шпорите" обаче не бе продължително. Само две минути по-късно, главният съдия на мача отсъди дузпа в полза на Брайтън, след като Серж Орие извърши грубо нарушение и повали на тревата съперников играч. С изпълнението ѝ се нагърби Паскал Грос, който бе безпогрешен от бялата точка.

След грешката, която Тотнъм допусна тази вечер, вече е само на осем точки пред петия Челси, който упорито дебне за място в Топ 4. Брайтън пък е 13-ти с актив от 36 точки.