Челси продължава да има близък до перфектния старт в Премиър лийг. Шампионите на Европа спечелиха градското дерби с Тотнъм, побеждавайки своя опонент на негов терен с 3:0. Ключови за триумфа бяха треньорските решения на Томас Тухел на полувремето. След тях трите точки станаха факт с попадение на Тиаго Силва, автогол на Ерик Дайър и точен изстрел на Антонио Рюдигер.

Брайтън победи Лестър с 2:1 във Висшата лига

Брайтън победи Лестър и продължава с отличната си серия

"Чайките" са 3-ти

Началото на този двубой бе доста активно. Още в самото начало Хари Кейн изпълни опасен пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но той не порази мрежата на Кепа. Отговорът на Челси дойде с бърза контраатака в 15-ата минута, при която Лукаку продължи към Мейсън Маунт, но дебютиралият за домакините Емерсон Роял блокира изстрела му в последния момент.

Снимка 547130

Източник: EPA/БГНЕС

В 20-ата минута Серхио Регилон набързо пренесе събитията в полето на Челси, но в момента когато трябваше да даде голова асистенция, той не съумя да прати подаването си към Кейн.

Надиграването в тактически план продължи и в 33-ата минута Сон беше изведен много изгодна за себе си позиция, но последва здрав сблъсък между него и Кепа.

Манчестър Юнайтед победи Уест Хем с 2:1 във Висшата лига

Манчестър Юнайтед с драматична победа в края, Роналдо с нов гол

"Чуковете" пропуснаха дузпа

На полувремето Томас Тухел направи интересна рокада и пусна в игра Н"Голо Канте вместо Мейсън Маунт. Челси имаше далеч по-сериозен капацитет да пресира и ефектът дойде след само няколко минути. В 49-ата Маркос Алонсо центрира от корнер, Тиаго Силва се измъкна от персоналния си пазач и с глава реализира за 0:1.

Снимка 547127

Откриващото попадение обърка домакините, които почти веднага можеше да изостават и с 0:2. Маркос Алонсо засече центриране и само застаналият на голлинията Ерик Дайър спря топката отново да не влети в мрежата.

Астън Вила победи Еветън с 3:0 във Висшата лига

Астън Вила спря устрема на Евертън към първото място

"Карамелите" можеха да се изравнят с Ливърпул

В 57-ата обаче съдбата не бе благосклонна към Дайър и той си отбеляза автогол. Тогава Канте отправи изстрел, който сякаш излизаше в аут, но се рикошира в неговия крак и подлъга фатални Юго Лорис.

До края "сините" бяха тотален господар на вражеската територия. Тиаго Силва можеше да вкара от идентична ситуация за класика, а няколко от дежурните си пропуска направи Тимо Вернер.

В даденото от съдията продължение, Вернер все пак се реваншира за своите неточности, след като се превърна в ролята на асистент. Той комбинира с Антонио Рюдигер, който по земя от дузпата, запрати кълбото в мрежата за кеф на множеството "сини" привърженици.

Снимка 547129

Челси се изравни на първото място във временното класиране с Ливърпул. Тотнъм падна до седмата  позиция във Висшата лига.