Тотнъм продължава отличното си представяне под ръководството на новия мениджър Хари Реднап, който изведе "шпорите" до победа с 2:1 над гостуващия Ливърпул в среща от 11-ия кръг на английското първенство.

Дирк Кайт откри резултата за 1:0 в полза на Ливърпул още в третата минута на мача, а Ливърпул контролираше играта на терена до изиграването на един час от срещата.
В началото на второто полувреме "мърсисайдци" пропуснаха четири отлични положения, при две от които капитанът Стивън Джерард удари напречната и лявата греда на вратата на Еурелио Гомес.

Повратният момент в мача дойде в 69-ата минута, когато Джейми Карагър засече центриране от корнер в собствената си врата и изравни резултата на 1:1 под проливния дъжд на "Уайт Харт Лейн". Това даде допълнителни сили на домакините, които поеха инициативата и в 90-ата минута усилията им бяха възнаградени с
победен гол за 2:1 на Роман Павлюченко.

Тотнъм - Ливърпул 2:1
0:1 - Кайт (3), 1:1 - Карагър (69-авт), 2:1 - Павлюченко (90)

Тотнъм: Гомес, Чорлука, Кинг, Уудгейт, Асу-Екото (46 - Хътън), Бентли, Зокора, Хъдълстоун, О`Хара (46 - Павлюченко), Модрич (75 - Ленън), Бент

Ливърпул: Рейна, Арбелоа, Карагър, Агер, Досена, Маскерано, Алонсо, Джерард, Риера (78 - Бенаюн), Кайт, Кийн (66 - Бабел)