Българският национал-Александър Тонев получи един от редките си шансове да бъде титуляр за своя Астън Вила. Юношата на ЦСКА игра 69 минути при визитата на Стоук Сити, която бе изгубена с 2:1.

Всичко интересно се случи през втората част, когато Чарли Адам откри за „грънчарите" в 50-ата минута. Либор Козак успя да изравни в 66-ата, но точка на спора сложи Питър Крауч, който донесе трите точки за Стоук с гол в 70-ата минута.

Нашият  Тонев се представи на едно добро ниво, но въпреки това бе заменен от колегата си Джордън Боуъри, който доигра оставащите 20 минути от срещата.

Загубата за Вила е осма от началото на сезона, като тя свали селекцията на Пол Ламбърт до 13-то място в таблицата.

Представящият се отлично през този сезон тим на Нюкасъл, не срещна никакви трудности при гостуването си на новаците от Кристъл Палас. Алан Пардю и компания спечелиха с класическото 3:0, като головете отбелязаха Йоан Кабай и Хатем Бен-Арфа, а ветеранът Дани Габидон си наниза автогол.

В останалите срещи се получиха две равенства. Съндърланд и Норич завършиха при нулево реми, докато Уест Бромич и Хъл си размениха по едно попадение.