Александър Тонев изигра 77 минути и бе в основата на два от головете за успеха на тима си Астън Вила над Малага с 3:2 в контрола, играна на „Вила Парк".

Българинът започна като титуляр и асистира за втория гол на бирмингамци в 20-ата минута, центрирайки от корнер към разписалия се Рон Влаар. Преди това звездата на домакините Кристиан Бентеке бе открил резултата. В 30-ата минута отново Тонев блесна, давайки отличен пас за Бентеке, който бе спънат от стража Маркос Анхелери за дузпа.

Именно от бялата точка белгиецът вкара втория си гол в мача. Жорес Окоре намали преднината на Вила в края на полувремето, след като си вкара автогол. Отбил се удар на Серхи Дардер в Карим Ел Ахмади пък направи 3:2 в 62-ата минута. В 77-ата минута Тонев и още трима играчи на бирмингамци бяха заменени, но все пак англичаните удържаха успеха.