Арсенал записа злощастна загуба в последния мач от 36-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите"отстъпиха на Суонси с 0:1 у дома. Гомис вкара в 85-ата минута, след като технологията на голлинята призна удара му за гол.

След този мач, лондончани са на 3-ото място, но и с мач по-малко от втория Ман Сити. „Гражданите" са с три пункта повече. Въпреки това, Арсен Венгер може да бъде спокоен, тъй като на теория отборът му вече се е класирал в Шампионската лига.

Срещата на „Емирейтс" не предложи особени футболни зрелища. Арсенал владееше инициативата, но многото пропуски и отличните изяви на бившия вратар на тима Лукаш Фабиански, лишиха тима от гол.

Единственото попадение падна в 85-ата минута, когато Джеферсон Монтеро центрира в наказателното поле на Арсенал, където влезлият като резерва Бафетимби Гомис засече с глава, а Оспина спаси. Първоначално реферът не зачете гол, но след като новата технология на голлинията алармира, попадението бе зачетено.

След този мач Арсенал е на 3-ото място със 70 точки. Суонси пък е 8-ми с 56 пункта.