Дните на Алън Пардю като треньор на Нюкасъл са преброени. Преди броени минути, „джордитата" претърпяха тежка загуба при визитата си на Саутхямптън, падайки с 0:4. Поражението със сигурност няма да се хареса на „черно-бялото" ръководство, което от известно време е „вдигнало" мерника на белокосия специалист.

Срещата протече под пълната доминация на „светците", които поведоха още в 6-ата минута, след гол с глава на Грациано Пеле.  Италианецът показа своите голмайсторски умения и след още четвърт час, когато с нов чудесен гол почти реши всичко в срещата. Класиката бе оформена от Джак Корк в средата на втората част, а всичко приключи след  попадение в последната секунда на Морган Шнайдерлин.

В друг от интересните мачове от този следобед, Съндърланд и Тотнъм сътвориха драматично голово реми (2:2). Срещата започна с два бързо разменени гола. Насер Чадли даде летящ старт за „шпорите", но в 4-ата минута Адам Джонсън изравни. Надеждите за успех на лондончани отново бяха на преден план след попадение на Ериксен, ала не така мислеше нападателят на Тотнъм-Хари Кийн. Младокът „обърка" вратата и малко преди края си заби куриозен автогол, с което фиксира и равенството между двата тима.

В Евертън показаха, че загубата от Челси е забравена, след като „карамелите" взеха ценни три точки срещу УБА. Визитата на „Дъ Хоутърнс" протече неочаквано лесно за момчетата на Роберто Мартинес, които изковаха успеха си след голове на Лукаку и Кевин Миралас.

Кръг след сензационния си успех над Ман Сити, Стоук Сити се изложи тотално, падайки като домакин от новаците -Лестър. В герой за „лисиците" се превърна аржентинецът Леандро Улоа, който бе точен в 68-ата минута.

В последен мач от този час, Кристъл Палас и Бърнли завършиха при скучно нулево равенсто.