Българският нападател Светослав Тодоров се отличи с гол и асистенция при победата на изпадналия от Висшата лига Чарлтън над третодивизионния Джилингам с 5:0 в контрола.

Тодоров игра цял мач, а малко преди почивката отбеляза първото си попадение с екипа на лондонския клуб. Още в 4-ата минута българинът намери Дарън Амброуз в чиста позиция и той не пропусна.

Четвърт час след началото на срещата Анди Рийд изведе Тодоров сам срещу Саймън Ройс, но вратарят на съперника блестящо спаси. В 28-ата минута Амброуз с втория си гол направи 2:0 след пас на Рийд.

Шест минути преди края на първата част отново Рийд асистира и за попадението на Тодоров, който намери целта с прецизен удар от малък ъгъл.

Малко след почивката Саймън Кинг си отбеляза автогол (47 минута), а в 68-ата минута Джером Томас оформи крайното 5:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Кинг срещу Крис Ивелумо, след което бранителят на Джилингам получи директен червен картон.