Бившият капитан на националния ни отбор Стилиян Петров игра цял мач за своя Астън Вила при поражението от лидера в Премиършип Манчестър Юнайтед с 0:3. Българинът се представи на ниво, но така и не успя да помогне на бирмингамци да избягнат поражението.

След безрезултатна първа част, в 58-та минута Кристиано Роналдо oткри резултата след изстрел от границата на наказателното поле, а само пет по-късно Пол Скоулс отбеляза за 2:0. Точка на спора сложи отново португалецът с второто си попадение в 85-та минута.

Същевременно и Тотнъм с Димитър Бербатов в редиците си допусна поредното поражение далеч от дома. "Шпорите", които се представят традиционно слабо като гости, загубиха от Нюкасъл с 1:3.

Голът на Дани Мърфи за лондончани се оказа недостатъчен, след като домакините отбелязаха три на своята сметка чрез Киърън Дайър, Обафеми Мартинс и Скот Паркър.