Халфът на България и Астън Вила Стилиян Петров отбеляза феноменален гол при разгромната победа на своя ти с 6:0 над Дарби Каунти. Бившият футболист на Селтик се разписа за 3:0 в 35-ата минута с удар от около 40 метра. Вратарят на „овните” Рой Керъл изчисти една топка, която попадна в нашенецът и той без да чака я изстреля към вратата, прехвърляйки слисания страж. Това бе първи гол за Стилиян от близо година и негов 3-ти във Висшата лига. Последно той се разписа на 14 април 2007 срещу Мидълзбро при победата на Вила на „Ривърсайд” с 3:1.

Преди това Ашли Йънг откри след груба грешка на Керъл, а 2:0 направи Джон Карю в 26-ата минута. Нови три гола за бирмингамци паднаха през втората част. В 56-ата минута бари вкара след добавка. Накрая в голмайсторите се записаха и Габриел Агбонланхор, който плъзна топката покрай Керъл в 76-ата минута и Марлон Хеърууд в долния ъгъл на вратата. Това е най-тежката загуба за отпадащия Дарби.

Силен мач за своя Тотнъм изигра и капитанът на националния ни тим Димитър Бербатов. Той бе главният виновник за автогола на защитника на Мидълзбро Джонатан Граундс. Със силна игра през втората част момчетата на Гарет Саутгейт стигнаха до равен 1:1.

В 27-ата минута Бербатов нахлу отляво в наказателното поле центрира топката пред вратата на Боро, където Арън Ленън без да чака я насочи към вратата. Граундс обаче я отклони обърквайки Шварцер. След това Бербатов имаше още няколко шанса за гол, като при един от ударите му топката срещна гредата. И вместо Тотнъм да довърши съперника си, Мидъзлбро се окопити и в 70-ата минута Стюърт Даунинг изравни с шут от границата на наказателното поле, който не остави шанс на Черни.

Бирмингам и Евертън завършиха 1:1 в мач, важен и за двата тима. Домакините се борят за оцеляване, като в момента са 17-ти с 2 точки пред 18-тия Болтън. Евертън пък се надява да настигне 4-тия Ливърпул и да участва в Шампионската лига, но това едва ли ще стане, тъй като „карамелите” изостават с 2 точки зад „червените”, които са с мач по-малко. В 78-ата мунута Лескът откри за гостите на „Сейнт Андрюс”, но Сарате изравни само 4 минути по-късно.

С гол в 47-ата минута на Кевин Дейвис Болтън стигна до важен успех с 1:0 над Уест Хем. Манчестър Сити пък победи с 2:1 като гост Съндърланд. Мартин Петров игра цял мач за „гражданите”, които поведоха с гол на Елано в 77-ата минута. 3 по-късно Уайтхед изравни, но в самия край Дариус Васел донесе победата за тима на Свен-Йоран Ериксон. В последната среща Фулъм изненада като гост Рединг с 2:0. Головете вкараха Макбрайт и Нивланд. Така и Фулъм се намеси в битката за оцеляване. Въпреки, че са предпоследни лондончани изостават само на 4 точки зад Бирмингам.