Футболният следобед на Острова бе белязан от ярките индивидуалности в повечето от отборите, подвизаващи се във Висшата лига на страната.

Тотнъм отстъпи при гостуването си на Саутхемптън. Лондончани водеха с 1:0, с попадение на своя едноличен лидер Хари Кейн, но допуснаха пълен обрат. Той стана възможен след голове на Валери и Уорд-Прауз.

Нападателят на английския национален отбор опроверга критиците си, според които е загубил головия си нюх и формата, която му спечели милиони последователи в световен мащаб в последните месеци.

Снимка 411269

Източник: Twitter

Кейн се разписа след 26 минути игра, като попадна в добра голова позиция и между няколко бранители на съперника не сгреши, пращайки топката във вратата.

Снимка 411268

Малко по-късно отново той се оказа в чудесна ситуация пред вратата на съперника и стреля, но този път нямаше необходимия успех, за да порази отново целта.

Натискът на гостите продължи почти през целия двубой, като малко преди почивката ново тяхно попадение бе отменено заради засада.

Обратът в мача стана факт само за пет игрови минути. Първо Валери бе точен в 76-ата минута, а малко след това и Уорд-Прауз вкара топката в мрежата на невярващия съперник, оформяйки крайното 2:1.

Така "шпорите" остават без победа вече в четири поредни мача от Висшата лига. Неуспехът им завърза сериозно битката за разпределение на водещите позиции в класирането.

Считано към настоящия момент, столичани са под номер 3, на 9 точки зад втория в подреждането. "Светците" са едва 16-и в таблицата с подреждането.

В друг мач от кръга, игран по същото време, Евертън също допусна обрат далеч от дома. "Карамелите" водеха с 2:0 срещу по традиция силния домакин Нюкасъл, но отстъпиха с 2:3. Пореден силен мач за гостите изигра Ричарлисон, който записа името си сред голмайсторите след 32 минути игра. Преди това Калвърт-Люин вече бе открил резултата в 18-ата минута.

Снимка 411271

През първото полувреме Ричи пропусна да се разпише от бялата точка за домакините, а в 65-ата минута Рондон направи 1:2. След него Айозе Перес вкара топката на два пъти в мрежата и връчи победата на своя отбор - 3:2. Евертън е 11-и, а Нюкасъл 13-и в класирането.