Ливърпул и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в голямото дерби на 19-ия кръг. Срещата на "Анфийлд" приключи 0:0, въпреки че предложи доста зрелищни моменти.

По този начин, тимът на Оле Гунар Солскяер остана на лидерската позиция с 37 точки, а "мърсисайдци" са на 3-ата позиция с три пункта по-малко.

Възпитаниците на Юрген Клоп владееха инициативата в по-голямата част от срещата, като тотално доминираха през първите 45 минути. Гостите създадоха нелоши моменти през втората част, но до попадение така и не се стигна.

Преди този мач, Ман Юнайтед бе в серия от три поредни победи, докато "мърсисайдци" не бяха вкусвали вкуса на успеха от три мача, записвайки загуба от Саутхямптън и две равенства от Нюкасъл и УБА.

В последните 10 сблъсъка между двата отбора, домакините имаха 3 победи, Манчестър само една, а шест срещи са завършвали наравно, като се добави и днешното реми.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед, на живо

Време е за голямото дерби на Англия

Двубоят започна с натиск на домакините. До 10-ата минута, "червените дяволи" трудно изнасяха топката, но постепенно се съвзеха. В 14-ата минута се стигна до първата опасност в мача след като Роберто Фирмино стреля, но ударът му бе избит от защитник. Топката се върна в Андрю Робъртсън, който засече веднага и опита, но високо над напречната греда.

Снимка 514277

Шест минути по-късно, Робъртсън отигра добре топката и я пусна успоредно към Шакири, но ударът му от границите на наказателното поле мина близо до гредата.

Манчестър Юнайтед постеменно изравни играта и в 34-ата минута стигна до първата си чиста възможност. Бруно Фернандеш стреля много опасно от фаул вляво пред наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от гредата.

До края на първата част не се стигна до нови възможности пред двете врати и така двата отбора се оттгелиха при 0:0.

Тимът на Солскяер започна по-добре второто полувреме.

В 48-ата минута, Салах центрира към Мане, който се извиси и стреля с глава от близо, но Уан-Бисака изби решително.

В 74-ата минута, Люк Шоу проби по фланга, навлезе в наказателното поле и подаде към Фернандеш, който стреля отляво, но вратарят спаси. Шест минути по-късно, "червените дяволи" имаха нова възможност. Кавани изведе Рашфорд, който се засуети в наказателното поле и не успя да му върне, което бе отлична възможност.

Снимка 514272

В последната добра възможност за Юнайтед, в 83-ата минута, Пол Погба получи пас в наказателното поле от около точката на дузпата и стреля технично, но вратарят се намеси много добре.

Ливърпул посреща Бърнли в следващия си мач, а Манчестър Юнайтед гостува на Фулъм само след два дни.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 0:0

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Фабиньо, Хендерсън, Робъртсън, Вайналдум, Алкантара, Шакири, Салах, Мане, Фирмино

Мениджър: Юрген Клоп

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Фред, Погба, Мактоминей, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал(Кавани - 61')

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Главен съдия: Пол Тиърни

Жълти картони: Шакири, Фабиньо;