Манчестър Сити спечели Купата на лигата в Англия, след победа над Ливърпул с 4:2, след изпълнения на дузпи.

В редовното време битката завърши наравно - 1:1.

В продълженията голове не бяха отбелязани, а при дузпите "сините" вкараха три, срещу само една в полза на "червените" и вдигнаха първия си трофей за сезона.

Попадението за "гражданите" на митичния "Уембли" в редовното време реализира Фернандиньо, разписал се през второто полувреме на сблъсъка.

В края на мача обаче Коутиньо вкара за 1:1, пращайки мача в продължения.

Двубоят не предложи драмата, очаквана от феновете преди началото, като привържениците със сигурност се надяваха на далеч повече положения и попадения и в двете врати.

Турнирът бе чудесен шанс и за двата тима да стигнат до трофей през сезона, като по всичко изглежда, че те няма да успеят да финишират под номер едно в шампионата на страната (за "червените" това отдавна е известно).

Купата можеше да осмисли сезона особено за Юрген Клоп и компания и да докаже, че идването на германеца на Острова не е било само въпрос на добър Пи Ар и нужда от разчупване на традиционния треньорски модел в Мърсисайд, но това така и не се случи.

Двамата мениджъри избраха повече от любопитни състави на старта на двубоя, като в известна степен този на символичните домакини на "Уембли" - Ливърпул изглеждаше с една идея по-офанзивен.

Още в 15-ата минута обаче се стигна до неприятна ситуация, при която Джан и Сако сблъскаха главите си.

(Снимка: Getty Images/Gulliver)

В последствие тъмнокожият състезател на мърсисайдци бе принудително заменен, като Юрген Клоп реши да не рискува с оставането му на терена.

Футболистът обаче остана крайно недоволен от смяната си, като не пожела да поздрави мениджъра, изрита една от бутилките с вода на "Уембли", а след като седна на мястото си на пейката, се покри с клубното си яке.

В 23-ата минута Серхио Агуеро бе изведен очи в очи с Миньоле, стреля, но стражът на символичните домакините отрази удара му в гредата.

Това бе и единственото по-запомнящо се положение през първите 45 минути на мача.

Още на старта на второто полувреме Миньоле се "реваншира" за добрата си игра до момента, допускайки опит за центриране на Фернандиньо да влети в мрежата му.

Феновете на Сити изразиха бурно радостта си, а Миньоле получи единствено саркастичен поглед от своя наставник.

Пропуск на Стърлинг от близка дистанция и падане на Агуеро в наказателното поле, което обаче не бе съпроводено от сигнал за дузпа, белязаха минутите, оставащи до края на двубоя.

Седем минути преди края Коутиньо бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и прати топката в мрежата за крайното 1:1.

В продълженията истинският герой за Ливърпул се казваше Симон Миньоле. Вратарят хвана всичко, което можеше да хване, като неутрализира действията на "гражданите", в опит да заличи неточността си, довела до отбелязването на гола във вратата му.

При дузпите обаче колегите му в предни позиции вкараха само веднъж, а съперниците им от Сити бяха точни на три пъти, като след победното попадение на Яя Туре вдигнаха високо Купата на лигата.

Първият трофей за Сити през сезона е факт!

Ето и съставите, с които започнаха двата тима днес:

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Сако, Клайн, Морено, Милнър, Лукас, Хендерсън, Коутиньо, Джан, Стъридж, Фирмино

СИТИ: Кабайеро, Саня, Компани, Клиши, Отаменди, Силва, Туре, Фернандиньо, Фернандо, Стърлинг, Агуеро

Стадион: "Уембли"