Манчестър Сити постепенно стабилизира своето представяне в Премиър лийг. „Гражданите" се поздравиха с пълен обрат и ценни три точки срещу Уест Бромич Албиън - 2:1. Селекцията на Мануел Пелегрини бе неприятно изненадана още в 6-ата минута, когато Стефан Сасеньон даде аванс на „дроздовете".

Африканецът демонстрира миг на гениалност, след като получи пас от Джеймс Малкийн. Халфът навлезе технично в наказателното и отправи неспасяем изстрел в долния ъгъл на Джо Харт.

„Гражданите" обаче бързо се върнаха в мача, след като Кун Агуеро бе точен от дузпа 19-ата минута. Победата на Сити бе подпечатана в 66-ата минута. В прегръдките на своите съотборници попадна Самир Насри. Френският национал получи малко случаен пас от Агуеро, но това не му попречи да добута топката в мрежата за 2:1.

До края и двата тима имаха шанс да отбележат нови попадения. Късметът и двамата качествени вратари обаче оставиха резултата непроменен.  Така Сити събра актив от 57 точки, дърпайки с 4 пункта пред градския съперник Юнайтед в битката за Топ 4. „Червените дяволи" са с мач по-малко, като утре ще мерят сили с кандидат-шампионите от Тотнъм.

МАН СИТИ - УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН 2:1

0:1 Сасеньон (6'), 1:1 Агуеро - дузпа (19'), 2:1 Насри (66')

СТАДИОН: „Етихад"

СЪДИЯ: Майк Джоунс

СИТИ: Харт, Сабалета, Коларов, Отаменди, Мангала, Насри, Навас, Делф, Фернандо, Агуеро, Бони (резерви: Кабайеро, Фернандиньо, Туре, Де Бройне, Демикелис, Ихеначо, Клиши)

УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН: Фостър, Макоули, Еванс, Честър, Доусън, Сасеньон, Флетчър, Сандро, Маклийн, Рондон, Берахино (резерви: Майхил, Олсин, Гарднър, Аничебе, Леко, Якоб, Макманаман)

Manchester City vs WBA 2-1 All Goals by footy-goals