Отборът на Манчестър Сити възроди мечтите си за шампионската титла във Висшата лига.

"Гражданите" надделяха над Астън Вила с категоричното 4:0.

Над всички в пореден мач на отбора бе Серхио Агуеро.

Нисичкият ас на манчестърския гранд се отличи с две попадения, като бе в основата на всичко по-интересно за състава си в срещата.

През първите 45 минути голове не бяха отбелязани, като това определено не се понрави на феновете на "Етихад".

След почивката лидерите на домакините си взеха бележка и нокаутираха окончателно съперника си.

Началото на края за Вила в двубоя даде Яя Туре, разписал се само три минути след почивката.

120 секунди по-късно Агуеро бе точен за 2:0, липавайки мача от по-нататъшна интрига.

Отново Кун сложи и точка на спора след час игра, покачвайки на 3:0.

Стърлинг направи резултата 4:0 в 66-ата минута, а 7 по-късно за Агуеро дойде и "лъжичката катран" в мача, като той пропусна да се разпише от бялата точка.

Така Сити е с актив от 50 точки - само 2 по-малко от третия и Арсенал и 4 пасив от втория за момента отбор в таблицата - Тотнъм.

Вила е последен, като е все по-близо до изпадането си от елита.