Шефилд Юнайтед показа, че може да играе на повече от един фрон и се класира за осминафинал в "ФА Къп". "Остриетата" се наложиха с 2:0 като гости над Милуол. В основата на успеха беше опитният нападател Били Шарп, който асистира за головете на Мухамед Бешич и Оливър Норууд.

Попаденията паднаха след почивката, когато гостите започнаха все по-често да създават голови положения. Така се стигна до 62-ата минута, в която Шарп комбинира с Бешич и босненският национал откри резултата с удар извън наказателното поле.

Тотнъм завърши 1:1 със Саутхемптън в мач от ФА Къп

Тотнъм отново не победи Саутхемптън и предстои ново преиграване

Сон откри в 58-ата минута, а Буфал изравни в 87-ата минута.

В оставащото време Милуол се опита да се добере поне до преиграване. Всичко приключи в 84-ата минута с гола на Оливър Норууд, отново след подаване на Били Шарп.

На осминафинал ще играе и Портсмут. Бившият отбор на Светослав Тодоров, който се намира в средата на класирането в "Лига 1", победи с 4:2 представителя на "Чемпиъншип" Барнзли. Домакините дръпнаха с два гола в края на първото полувреме, а след почивката действаха с много настроение и направиха победата си още по-убедителна.

Резултата откри Бен Клоуз в 37-ата минута, а в 45-ата се разписа и Джон Маркис, който засече с глава центриране от корнер. След час игра Коули Уудроу върна надеждите на Барнзли, но съвсем за кратко. Само две минути по-късно Алекс Бас намери Ронан Къртис и той прати топката в мрежата с левия крак. Интригата окончателно приключи с гола на Кристиан Бърджес с глава в 76-ата минута след втората асистенция на Стив Седън, а в добавеното време Конър Чаплин вкара второ попадение за гостите.

В друг мач от 4-ия кръг на "ФА Къп" Ковънтри и Бирмингам не успяха да си отбележат гол - 0:0. Любопитното е, че двубоят се игра на стадиона на Бирмингам - "Сейнт Андрюс", на който Ковънтри приема съперниците си от началото на сезона.

"Небесносините", които не познават вкуса на загубата от средата на декември, имаха повече положения, но ги пропиляха с лекота. За Бирмингам приоритет е да запази мястото си в "Чемпиъншип", но въпреки това отборът излезе с титулярния си състав и се добра до равенството.