Eвертън записа втора поредна победа в английския шампионат. Мечтите на "карамелите" за бляскав сезон бяха подхранени след важен триумф при гостуването на Кристъл Палас с 2:1. По този начин момчетата на Карло Анчелоти са с пълен точков актив след изиграването на три срещи.

Кристъл Палас пък не съумя да се възползва от инерцията, която "орлите" несъмнено получиха при изненадващата си победа като гост с 3:1 над Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 3:2

Няма такъв мач! Юнайтед победи Брайтън извън продължението, в мач с четири греди, отменени голове и дузпи

Гол на Фернандеш от дузпа след изтичането на добавеното време сложи точка на спора

Двубоят на "Селхърст Парк" бе решен през първата част, когато паднаха всички попадения в мача.

Снимка 497951

Източник: EPA/БГНЕС

Доминик Калвърт-Люин откри резултата в 10-ата минута за гостите. Хамес Родригес демонстрира отличен поглед върху играта, пускайки много добър пас за Шеймъс Колман. Ирландецът веднага продължи за своя централен нападател, който отблизо разстреля Висенте Гуаита.

Палас съумя да отговори на предизвикателството в 26-ата. Андрос Таузънд центрира от корнер, Шейку Куяте бе забравен на далечната греда и за снажния африканец не остана нищо друго, освен да прониже ливърпулци с глава.

Крайното 1:2 пък бе оформено в 40-ата минута. Люка Дин игра с глава, а бранителят Уорд спря кълбото с ръка. Реферът Кевин Френд изгледа ситуацията с ВАР, след което отсъди дузпа. Зад топката застана Ричарлисон, който с доминиращ изстрел съумя да преодолее Гуаита.

Юрген Клоп счита, че богатите клубове трябва да помагат на малките

"Най-нормалното нещо е хората в по-изгодна позиция да помагат на хората в затруднено положение"

През втората част двата тима задържаха максимално интригата на "Селхърст Парк", но все пак трите точки бяха за Евертън. В следващия кръг момчетата на Анчелоти играят с Брайтън у дома. Кристъл Палас гостува на Челси.