Шампионът на Шотландия Селтик започна с разгромна победа защитата титлата, която получи при прекратяването на предишното първенство. "Детелините" се наложиха на Хамилтън с 5:1 и оглавиха класирането след изиграване на пет мача от първия кръг в шотландската Висша лига.

Одсън Едуард откри в 20-ата минута, Джереми Фримпонг увеличи на 2:0 11 минути по-късно. Скот Мартин намали за Хамилтън в 34-ата минута.

След почивката Одсън Едуард оформи своя хетрик с две попадения в 49-ата и 53-ата минута. В добавеното време полякът Патрик Климала оформи с прекрасно отиграване крайното 5:1.

Владението на топката от страна на домакините беше 81%. Селтик е един от отборите, които преследват десета поредна титла през сезон 2020-2021.