Саутхямптън победи Ливърпул с 1:0 в първи полуфинален мач за Купата на Лигата на Англия. Реваншът е след две седмици на „Анфийлд".

„Светците" играха прибрано отзад и разчитаха на контри, като изпуснаха няколко чисти положения.

Ливърпул владееше топката, но не можа да сътвори нищо смислено. Играчите на Юрген Клоп трябва да са останали доволни от минималната загуба, след като изиграха безобразно.

Домакините предоставиха инициативата на играчите на Юрген Клоп в началото на мача, които се задоволяваха с дълго разиграване на топката.

Срещата се оживи в 18-та минута. Фирмино можше да открие резултата, но Форстър спаси влизащата под гредата топка. Това се оказа единственият удар в очертанията на вратата на „светците".

Последваха две пложения на Нейтън Редмънд. При първото Кариос спаси с крак удара му отблизо. Но в следващата атака нападателят на домакините остана сам и прокара топката покрай вратаря за 1:0.

Снимка 272494

Това бяха трите минути на полувремето. След тях гостите отново продължиха да разиграват топката, Юрген Клоп гледаше лошо, а домакините дебнеха за контра.

Малко преди почивката домакините изравниха играта и достигнаха до ново положение за гол. Редмънд отново се озова сам пред Кариос и отново вратарят спаси.

След почивката играта продължи в същото русло. Ливърпул мотаеше топката, а Саутхямптън използваше всяка възможност за контраатака.

Юрген Клоп пусна в игра Филипе Коутиньо, който не беше играл шест седмици и половина. Неговото включване внесе скорост в играта на „мърсисайдци", но останалите му съотборници не му обръщаха особено внимание.

Снимка 272498

Клод Пюел направи смените си около 80-ата минута и вдигна скоростта на контрите. Влезлият Шейн Лонг надбяга всички от ляво и подаде на Редмънд, който се опита да прехвърли Кариос. Прехвърлянето успя, но притичалият Ловрен, бивш играч на домакините, изчисти от голлинията с глава.

В добавените четири минути играчите на Саутхямптън се окопаха отзад за да избегнат всякаква изненада.

Юрген Клоп трябва да е много бесен на своите играчи. Освен ако германската „лисица" не е скрил нещо за неделния сблъсък с Манчестър Юнайтед.