Отборите на Саутхемптън и Брайтън не излъчиха победител в тазвечершния мач между двата тима от петия кръг във Висшата лига. Двата тима завършиха наравно 2:2. За "светците" точни бяха Хойберг и Дани Ингс, който се разписа от дузпа. За гостите пък головете бяха дело на Шейн Дъфи и Глен Мъри.

Резултатът бе открит в 35-ата минута, когато Пиер Хойберг отбеляза невероятно попадение, след като отправи силен удар много преди да достигне границата на наказателното поле. За негово щастие, топката влетя в мрежата за 1:0.

В 63-ата минута, Дани Ингс удвои преднината на своя тим, след като се разписа от дузпа. Антъни Тейлър наду свирката две минути по-рано заради нарушение на Бонг.

В 67-ата обаче, Брайтън върна надеждата си в този мач, намалявайки на 1:2 чрез Шейн Дъфи. Нокарт центрира към пеналта, а защитникът се откъсна от пазачите си и с глава изпрати топката във вратата на домакините. Усилията им се увенчаха с успех в самия край, когато Глен Мъри се разписа от дузпа за 2:2. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение на Праус.

Снимка 378836

С това равенство, Саутхемптън се нареди на 13-ото място с актив от пет точки, докато Брайтън е 14-ти със същия брой пунктове.