Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън показа обидни жестове към публиката на Рединг след гола на Кристиано Роналдо в 90-ата минута, затвърдил победата на "червените дяволи" над домакините с 2:0 в мач от 23-ия кръг на английската Висша лига.

Със спечелените 3 точки гостите събраха 54 точки и продължават да делят върха на временното класиране с лондонския Арсенал. "Артилеристите" се наложиха с 3:0 над Фулъм и също са с 54 точки в своя актив.

Футболистите на Манчестър Юнайтед можеха и да се разминат с победата на "Мадейски", ако не беше фрапантният пропуск на Дейв Китсън от Рединг в 67-ата минута. Рижият нападател остана сам срещу Ван дер Сар, но не успя в опита си да го прехвърли.

Отговорът на шампионите не закъсня и 10 минути по-късно Карлос Тевес хвърли мек пас към Рууни, който технично пусна кълбото покрай вратаря Ханеман - 1:0 за Юнайтед в 77-ата минута.

Футболистите на Рединг се хвърлиха да изравняват, но в третата минута на даденото от съдията продължение Кристиано Роналдо пое от собствената си половина избита от Неманя Видич топка и стигна необезпокояван до наказателното поле на домакините, където преодоля безпроблемно стража на домакините, оформяйки крайното 2:0 за "червените дяволи".

Напрежението явно дойде в повече на мениджъра на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън, който показа радостта си от гола на Кристиано Роналдо по скандален начин. С двете си ръце шотландецът показа грозни жестове към домакините, като от видяното от телевизионните камери не стана ясно дали специалистът обиди резервната скамейка или публиката на Рединг.

Рединг - Манчестър Юн 0:2

0:1 Рууни (77), 0:2 Роналдо (93)

Рединг - Ханеман, Мърти, Ингимарсон, Шори, Сисе, Хънт, Харпър, Конви (80-Матейовски), Дойл, Лита (83-Лонг), Китсън

Манчестър Юнайтед - Ван дер Сар, Браун, Фърдинанд, Видич, Евра, Кр. Роналдо, Карик, Харгрийвс (70-Нани), Парк (46-Гигс), Рууни, тевес (81-Флетчър)