Портсмут направи нулево равенство срещу един от претендентите за титлата в Англия в Ливърпул в среща от шестия кръг на Висшата лига.

Мениджърът на мърсисайдци Рафаел Бенитес остави на пейката три от звездите си Фернандо Торес, Стивън Джерард и Райън Бабел, като предпочете да ги запази за Шампионската лига идната седмица.

Въпреки че игра с част от резервите си, Ливърпул търсеше повече победата, но многобройни пропуски го лишиха от победата. Най-близо до гола за гостите бе украинецът Андрий Воронин, който уцели греда с хубав удар от воле.

Нванкво Кану пък изпусна дузпа за Портсмут през първото полувреме, като ударът му бе спасен от Хосе Рейна. Ливърпул е начело в класирането с 11 точки, с по-добра голова разлика от Манчестър Юнайтед, който днес победи Евертън с 1:0 и също има 11 точки.