Отборът на Манчестър Юнайтед си върна второто място в Премиър лийг. "Червените дяволи" не допуснаха грешка у дома и разбиха с 4:1 гостуващия Нюкасъл. Селекцията на Жозе Моуриньо изигра много силен двубой, в който напомни за времената, когато беше тотален хегемон в световния футбол. Радостта по трибуните бе още по-голяма, тъй като след седем месеца отсъствие, на терена се завърна Златан Ибрахимович.

Ливърпул победи Саутхемптън с 3:0

Ливърпул писа тройка на Саутхемптън (ВИДЕО)

Мохамед Салах се отчете с два гола

Срещата не започна добре за домакините, които допуснаха гол още в 14-ата минута. След това обаче звездите на Юнайтед се развихриха и в мрежата на "свраките" паднаха четири безответни попадения. Те бяха дело на Марсиал, Смолинг, Лукаку и Погба.

Снимка 324339

Юнайтед стартира вдъхновено срещата и още в 8-ата минута можеше да се поздрави с ранно попадение. Ромелу Лукаку се пребори за пространство в наказателното поле на Нюкасъл и отправи изстрел, който профуча над горната греда на Роб Елиът.

Голямата изненада обаче настъпи малко по-късно, когато гостите изненадващо поведоха в резултата. Американецът ДеАндре Йедлин сътвори уникален рейд по крилото, възползвайки се максимално от феноменалната си скорост. Последва подаване към Дуайт Гейл, който елегантно прати топката в далечния ъгъл на Де Хеа. По този начин "червените дяволи", за първи път през този сезон, инкасираха попадение в "Театъра на мечтите".

Манчестър Сити спечели гостуването си на Лестър

Страхотният футбол на Сити подчини и немощните "лисици"

Лоша новина за Гуардиола - Джон Стоунс се контузи

Нещата можеха да придобият и още по-лош сценарий, ако в 19-ата Джейкъб Мърфи не бе изпратил топката на сантиметри от левия страничен стълб.

Снимка 324338

Постепенно Юнайтед вдигна оборотите и след поредица от пропуски, логичното се случи в 37-ата минута. Завръщащият се след травма Пол Погба демонстрира отлична техника близо до аутлинията, след което центрира в наказателното поле. Там господар във въздуха се оказа Антони Марсиал, който акуратно направи 1:1.

И точно, когато всички в лагера на гостите си мислеха, че почивката ще дойде при равен резултат, селекцията на Жозе Моуриньо стигна до пълен обрат. Крис Смолинг се възползва от отлично подаване по въздух на Йънг и с лекота преодоля Роб Елиът.

Четвърта поредна победа за Челси, Азар и компания унищожиха УБА

Отборът застана временно на втората позиция в класирането

Още в ответната атака обаче Нюкасъл можеше да възстанови статуквото. Исак Хейдън остана очи в очи срещу Давид Де Хеа, но вместо да чукне вдясно за непокрития Гейл, младокът прояви егоизъм и прати коженото кълбо в тялото на испанския вратар.

Снимка 324337

Правещият отличен мач тази вечер - Пол Погба увенча представянето си и с попадение в 54-ата минута. По-голямата работа тук обаче свърши Маркъс Рашфорд, който за отрицателно време пробяга огромен периметър от терена, след което с глава свали за непокрития си френски колега. За бившия най-скъп футболист на света пък бе детска игра да направи 3:1.

В 70-ата минута дойде времето и на Ромелу Лукаку, който също записа името си сред голмайсторите. Белгиецът направи отлично двойно подаване с Мата, след което отблизо разстреля Елиът за 4:1.

До края основният акцент от двубоя естествено беше завръщането в игра на Златан Ибрахимович, който в 77-ата минута замени Антони Марсиал.

Снимка 324340

В следващия кръг на Юнайтед предстои наглед лесно домакинство на Брайтън. Нюкасъл пък приема на свой терен Брайтън.

Арсенал подчини Тотнъм с 2:0

Арсенал разплака половин Северен Лондон след бой над Тотнъм на "Емиратс" (ВИДЕО)

Тотално превъзходство имаха "топчиите" в голямото дерби на кръга във Висшата лига

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 4:1

0:1 Гейл (14"), 1:1 Марсиал (37"), 2:1 Смолинг (45+1"), 3:1 Погба (54"), 4:1 Лукаку (70")

СТАДИОН: "Олд Трафорд"

СЪДИЯ: Крейг Поусън

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Линдельоф, Йънг, Мата, Матич, Погба, Лукаку, Марсиал Рашфорд (резерви: Ромеро, Рохо, Ибрахимович, Лингард, Ерера, Шоу, Фелайни)

НЮКАСЪЛ: Елиът, Кларк, Лежунйе, Манкийо, Йедлин, Шелви, Ритчи, Хейдън, Муърфи, Йоселу, Гейл (резерви: Дарлоу, Диаме, Ааронс, Айозе, Мбемба, Гамес, Митрович)