Последният в класирането на английската Висша лига - Астън Вила очаквано загуби домакинството си на Тотнъм, в среща между двата тима от програмата на 30-ия кръг на Премиър лийг.

Двубоят завърши с успех на гостите с 2:0.

За домакините всичко отдавна е ясно, като единствено Реми Гард има различни "усещания", загатващи му, че е възможно отборът да остане в елита на страната.

Бирмингамци са на дъното в таблицата, с едва 16 точки срещу името си. Последният състав, който има шанс да се спаси - Съндърланд е с 25 пункта в своя актив.

Тотнъм е на другия полюс на настроението, като има възможност да настигне лидера Лестър. В момента "шпорите" са само с 2 точки по-малко от "лисиците".

За пореден път през сезона в герой за победителите се превърна лидерът в атака Хари Кейн.

Таранът бе непрекъснато захранван с добри подавания от футболистите зад него в постройката на Почетино.

Именно при една такава ситуация, в самия край на първото полувреме, след асистенция на Али, Кейн даде заслужено предимство на гостуващия състав.

Три минути след почивката Хари нанесе и решителния удар над съперника, като отново след голов пас на Али покачи на 2:0 в полза на тима си.

Нова промяна в резултата, въпреки редицата акции на лондончани в половината на съперника, не бе регистрирана.

Така Тотнъм съхрани мечтата си за спечелване на титлата в Англия.