Евертън водеше срещу Нюкясъл с 2:0 в 94-ата минута, но защитникът на гостите Флориан Лежюн вкара две попадения за равенството в края.

Астън Вила посече Уотфорд в добавеното време, Индиана Василев отново игра

Успехът дойде драматично след обрат

Мойс Кийн даде аванс на "карамелите" с първия си гол за клуба в 30-ата минута. Доминик Калвърт-Люин удвои с десетия си гол във Висшата лига през този сезон 9 минути след подновяване на играта.

В добавеното време два гола на Флориан Лежюн вкара първо със задна ножица, а при меле минута по-късно попари радостта на домакините. Във втори пореден мач "свраките" вкараха важни голове в последните секунди, след като преди няколко дни победиха Челси с попадение в 94-та минута.

Така Евертън на 12-то място и Нюкясъл на 13-ата позиция имат по 30 точки. Колкото имат още десетият Арсенал и единадесетият Кристал Палас.