"Всяка точка е ценна". Това определено е футболната философия, която тласка напред Нюкасъл през този сезон. "Джордитата" направиха още една крачка към място в зона "Шампионска лига" през следващата кампания, постигайки 10 равенство от общо 21 свои мача във Висшата лига. Тази вечер селекцията на Еди Хау направи 1:1 с борещия се за спасение Уест Хем.

Уулвърхемптън - Ливърпул 3:0 във Висшата лига

Какво се случва с Ливърпул? И "вълците" подчиниха мърсисайдци

Тимът на Клоп е на 10-ото място

Рано за "свраките" се разписа Калъм Уилсън, а ремито фиксира Лукас Пакета в 32-ата минута, като това беше първи допуснат гол от северняците за последните им шест двубоя за първенство. Дебют за домакините направи новата многомилионна покупка Антъни Гордън, дошъл от Евертън.

Двубоят стартира по мечтан начин за "джордитата", които поведоха още в началните секунди на двубоя. Голът на Джо Уилок обаче бързо бе отменен от Питър Банкс, след като системата ВАР прецени, че топката е изляза извън игра при изграждането на атаката.

Логиката на "Сейнт Джеймс Парк" все пак възтържествува, след като в третата минута момчетата на Еди Хау отбелязаха вече редовно попадение. Калъм Уилсън използва добрия си старт, за да отиграе прекрасен пас на Лонгстаф и останал сам срещу Фабиански не сгреши за 1:0.

Евертън спря устрема на Арсенал

Евертън спря устрема на Арсенал към титлата

За последно Нюкасъл бе получил гол във Висшата лига на 6 ноември, 2022 година. Тази страховита серия на "джордитата" намери своя завършек в 32-ата минута на днешния двубой, след като Лукас Пакета намери път към мрежата на Ник Поуп. Това се случи при центриране от корнер на Деклан Райс и добро отиграване на бразилеца от близка дистанция.

През втората част Уес Хям по-скоро се върна назад, за да брани точката. Селекцията на Дейвид Мойс отстъпи инициативата на съперника, а на своя страна Нюкасъл пропусна няколко изгодни ситуации най-вече чрез Калъм Уилсън.

В следващия кръг Нюкасъл гостува на Борнемут, а Уест Хем играе с Челси.

Манчестър Юнайтед - Кристъл Палас 2:1 в мач от Висшата лига

Екшън на "Олд Трафорд"! Манчестър Юнайтед потрепери, но взе трите точки срещу Кристъл Палас