Нюкасъл сложи край на серията на Шефилд Юнайтед от седем мача без загуба във Висшата лига. "Свраките" се наложиха с 2:0 над "остриетата" като гости. Попаденията бяха дело на Ален Сен-Максимен (15) и Джонджо Шелви (70).

Така Нюкасъл продължава възходящото си представяне, събирайки 19 точки от 15 мача. С толкова е и Шефилд. И двата тима се намират в средата на класирането.

В 15-ата минута "свраките" излязоха напред в резултата. Хави Манкийо центрира отдясно, а в наказателното поле Ален Сен-Максимен се извиси и с глава прати топката във вратата.

В 70-ата минута Анди Керъл се пребори за една висока топка и с глава изведе Джонджо Шелви сам срещу вратаря Хендерсън. Халфът хладнокръвно реализира за крайното 0:2.