Нюкасъл направи голяма крачка към класирането на финал в турнира за Купата на Лигата. "Джордитата" спечелиха първия си полуфинален двубой срещу Саутхемптън с 1:0 и на 31 януари ще се опитат да довършат "светците" на своя "Сейнт Джеймс Парк". На евентуален финал, "черно-белите" ще срещнат някой измежду Манчестър Юнайтед и Нотигнам.

Безценното попадение за селекцията на Еди Хау реализира Жоелинтон в 72-ата минута, ала основен принос за него имаше шведът Исаак, който от направи финт около тъча, след което подсигури отлична асистенция.

Донякъде може да се каже, че съдбата се реваншира на скандинавеца, който през първото полувреме също отбеляза, но тогава голът беше отменен от ВАР.

Две минути след гола на Нюкасъл, Саутхамптън можеше да възстанови паритета, но Армстронг игра с ръка в полето на северняците и това спомогна още по-лесно за категоричното решение на ВАР - гол няма!

До края бронзовият медалист от Мондиал 2022 - Дуйе Чалета Цар изпусна нервите и получи червен картон.

Единственият финал на Нюкасъл в турнира е през февруари, 1976 година, когато "джордитата" губят с 1:2 от Манчестър Сити.