Отборът на Челси продължава с непостоянните си изяви в Премиър лийг. Макар и да доминираше в по-голям период от срещата, селекцията на Франк Лампард загуби гостуването си на Нюкасъл с 0:1. След поредица от пропуски, "сините" бяха наказани дълбоко в добавеното време, когато опонентът им стигна до сладкия триумф след гол с глава на Айзък Хейдън.

По този начин "джордитата" се отдалечиха от зоната на изпадащите, докато Челси продължава да губи аванса си пред конкурентите им за Топ 4.

Норич спечели битката на опашкарите с Борнемут

Теему Пуки вкара победния гол от дузпа

Първото по-интересно положение в срещата се откри пред домакините в 22-ата минута. Жоелинтон, който е голямото трансферно разочарование на Нюкасъл, натъжи феновете на "черно-белите" отново, след като от няколко метра не успя да насочи с глава в мрежата на съперника.

Снимка 462219

Източник: EPA/БГНЕС

Отговорът на "сините" дойде малко след това, когато Тами Ейбрахам удари гредата, буквално миг по-късно, Дубравка трябваше да прави магическо спасяване срещу Н"Голо Канте.

Челси продължи да притиска своя опонент и след паузата. Мейсън Маунт се бе заел с тежката задача да организира играта на лондончани, а в 53-ата той отправи прецизно подаване за Уилиян. Бразилецът обаче изневери в най-важния миг, когато стреля прекалено неточно покрай вратата.

Равенство номер 11 за сезона остави Арсенал извън Топ 9 във Висшата лига

Шефилд Юнайтед измъкна точката на "Емиратс"

Длъжник на своя тим остана и Ейбрахам, който в 73-ата достигна до отбита топка в наказателното поле и стреля на косъм от лявата греда. В тази ситуация националът на Англия трябваше да се представи далеч по-майсторски.

Челси беше отчаян и в 80-ата минута, когато Ейбрахам пак беше в епицентъра на събитията. Голът обаче отново му се изплъзна, тъй като бранител на Нюкасъл легна на важен шпагат.

Невероятен Агуеро не успя да измъкне Манчестър Сити срещу Кристъл Палас

Три гола за последните 8 минути, автогол реши всичко в мача

С оглед натиска на лондончани, случилото се дълбоко в добавеното време, сякаш сюрпризира всички на "Сейнт Джеймс Парк". "Свраките" изпълниха първия си корнер едва в 93-ата минута, след който Сент-Максимен центрира отлично в наказателното поле. Айзък Хейдън изскочи от дълбочина и с глава донесе скъпоценната победа за своя тим.

В следващия кръг Нюкасъл гостува на Евертън, докато на Челси предстои градско дерби с Арсенал.

НЮКАСЪЛ - ЧЕЛСИ 1:0

1:0 Айзък Хейдън (90+3")

Уотфорд и Тотнъм направиха зрелищно 0:0